Проект "На вулицях Харкова"


20 березня 2022 - 7 квітня 2022

Проект з музичними перформансами на вулицях воєнного Харкова 2022 року. Мав за мету привернути увагу до війни як культурної спільноти, так і суспільства загалом. Головним бажанням на той час було знайти фінансову допомогу безпосередньо для наших громадян та допомогти відновити будівлі у місті, які постраждали від обстрілів. У підсумку ідея була втілена в життя. Окрім всесвітнього розголосу, нам вдалося допомогти багатьом людям. Також були передані кошти на відновлення Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського та Харківського музичного фахового коледжу ім. Б.М. Лятошинського.

Автор ідеї: Денис Карачевцев
Віолончель: Денис Карачевцев
Відео: Олександр Осіпов

Ідея з перформансами виникла під час сильних обстрілів Харкова 2 березня у мого друга, відомого віолончеліста Дениса Карачевцева. Того ж дня він звернувся до мене з пропозицією щодо реалізації цього проекту. Денис обрав для виконання відомий драматичний твір з класичної музики - П'яту сюїту Й.С.Баха для віолончелі соло. Також окремо від проекту була виконана композиція сучасного джазового гурту Project Trio - "Cherry Blossoms".

За візуальну складову відповідав я. Локаціями ми вибирали місця, які сильно постраждали від окупантів, а також підбирали їх по настрою під кожну окрему частину. Окрім цього у мене виникла ідея записати одну з частин проекту в метро з його особливою атмосферою. На той час у харківському метро ховалися від війни тисячі людей. Для цього відео я обрав станцію "Спортивна", перш за все, через великий прапор України, який знаходиться на її стелі.

Частини сюїти записувалися не в хронологічному порядку, а за пріоритетом доступності локацій для зйомки. Перші три відео були записані в один день - 20 березня. Погодні умови тоді стали значно кращими і не було ризику зіпсувати дорогий інструмент.

22 березня було опубліковане перше з них, яке несподівано поширилося на весь світ із космічною швидкістю. 25 та 30 березня були записані ще три відео. Останні дві частини сюїти були записані тижнем пізніше - 7 квітня. Прямо перед записом заключного відео ракети влучили в будівлю у кварталі від нас, однак ми знайшли в собі сили закінчити проект.

За кілька днів після закінчення зйомок до нас звернувся Святослав Вакарчук з пропозицією записати ще одне відео, на пісню гурту Океан Ельзи - "Обійми". На той момент він дуже часто приїздив до Харкова, тому вирішив обрати саме наше місто місцем для запису. Прем'єра відбулась 23 квітня на Венеційській бієнале.

Камера: Олександр Осіпов, Михайло Воронков
Монтаж: Артем Добрицький

Локацією став Палац Праці, який ми обрали з Денисом місцем для запису нашого початкового відео у проекті "На вулицях Харкова", однак відмовились від цього через складнощі потрапити на локацію. Спільно зі Святославом композицію виконав струнний квартет з харківськими музикантами, який зіграв на першому великому живому концерті у Харкові з початку широкомасштабної війни - "Концерт поміж вибухів" на станції метро "Історичний музей". Той захід відбувся 26 березня 2022, його організував та провів Kharkiv Music Fest.

IMage

Вокал, фортепіано: Святослав Вакарчук
Віолончель: Денис Карачевцев
Скрипки: Станіслав Кучеренко, Ольга Пищита
Альт: Тетяна Жук

Локації та дати для зйомок

Cello Suite No. 5 in C minor, BWV 1011:
1. Prelude. Сквер Перемоги. 20 березня 2022.
2. Allemande. Станція метро "Спортивна". 25 березня 2022.
3. Courante. Площа Конституції. 25 березня 2022.
4. Sarabande. Вулиця Сумська. 20 березня 2022.
5. Gavotte I. Подвір'я на вулиці Мироносицькій. 7 квітня 2022.
6. Gavotte II. Останній поверх бізнес-центру Parallel'50. 7 квітня 2022.
7. Gigue. Національна академія державного управління при Президентові України. 20 березня 2022.

Project Trio "Cherry Blossoms":
Харківська спеціалізована школа №134. 30 березня 2022.

Також ви можете ознайомитись з окремою розповіддю Дениса Карачевцева про створення цього проекту